Video | Victorie în ultimul meci din 2018. FC Argeș – Pandurii Târgu Jiu 3-1

FC Argeș s-a impus cu 3-1 în confruntarea din această seară, de pe propriul teren, cu Pandurii Târgu Jiu, partida disputată în cadrul etapei a 21-a a eșalonului secund la fotbal.

Gazdele au deschis scorul în minutul 11, prin Vasile Buhăescu, care a transformat o lovitură de la 11 metri.

Gorjenii au restabilit egalitatea în minutul 18, prin George Tudoran.

FC Argeş a preluat conducerea pe tabelă în minutul 67, când Vasile Buhăescu a realizat dubla, după o gafă a portarului Cotolan care a scăpat balonul în poartă, în urma unui şut de la 20 metri.

Andrei Nilă, revenit după o lungă absentă, a dus scorul la 3-1, în minutul 75.

În urma acestui rezultat, FC Argeș acumulează 41 de puncte și se menține în plutonul fruntaș.

FC Argeş: O. Popescu – Tofan, Hreniuc, Gugu, Turda – Şerbănică, I. Şerban (C. Stan 85′), R. Costin (cpt.)(A. Panait 69′), V. Gheorghe (Nilă 57′) – C. Barbu, Buhăescu
Rezerve neutilizate: N. Grecu – Visa, Bîrzan, G. Oancea
Antrenor: Emil Săndoi

Pandurii: M. Cotolan – Şendroiu, D. Ciobanu (cpt.), Draca, Vasilescu – Raiciu, Cenaj (Trancă 76′), Vodă – Tudoran, Nsiah (Roşoveanu 87′), Blejdea (P. Popescu 76′)
Rezerve neutilizate: A. Opriţă – Dănescu, R. Lică, R. Gheorghe
Antrenor: Adrian Bogoi

Arbitri: Rareş Vidican (Satu Mare), Raul Ghiciulescu (Lugoj), Andrei Chițoiu Nicolae (Timișoara).
Arbitru de rezervă: Sergiu Anton (București).
Observatori: Marian Deaconu (Ploiești), Emil Tudor (Târgoviște).

Asistență: 200 de spectatori