FC Viitorul a reziliat contractul unui jucător care a pariat pe meciurile propriei echipe

FC Viitorul a anunțat astăzi că atacantul Mihai Voduț, 24 de ani, nu mai este jucătorul echipei. Decizia clublui condus de Gică Hagi vine după ce în presă au apărut informații care arată că fotbalistul a pariat pe un meci jucat de propria echipă.

Pentru a „fenta” regulamentele (fotbaliștii având interdicție la pariere), Voduț apela la fosta iubită, aceasta fiind cea care, la indicațiile jucătorului, mergea în agenții pentru a paria. După despărțirea de fotbalist, aceasta a trimis către Cancan mai multe conversații din care reiese că fotbalistul îi cerea să meargă la agențiile stradale pentru a paria pe anumite partide.

Pe unul din tichete apare meciul Viitorul-Astra, 1-0, decis de un gol marcat în minutele de prelungire ale părții secunde.

„FC Viitorul anunță încetarea raporturilor contractuale cu jucătorul Mihai Voduț. Începând de astăzi, 22 ianuarie 2019, Mihai Voduț nu mai este jucătorul formației constănțene”,